Font Size

Layout

Cpanel

Seminár Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím

28. januára 2010 sa v hoteli Médium v Bratislave konal celoslovenský seminár so zahraničnou účasťou „Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím“. Napriek nepriaznivému počasiu mal seminár bohatú účasť – návštevníci prišli z rôznych kútov Slovenska, lektori kurzu i zo susednej Českej republiky.

Obsahovo sa seminár zameral  na predstavenie Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím z pohľadu jeho významu pre Európu i Slovenskú republiku, s dôrazom na informovanie o procesoch implementácie a ratifikácie Dohovoru. Účastníci mali možnosť vypočuť si aj životné príbehy ľudí s mentálnym postihnutím a duševným ochorením, pre ktorých by prijatie Dohovoru malo nesporný význam, predovšetkým jeho článok 12 – Podporované rozhodovanie. Záverom seminára sme sa venovali výsledky z analýzy fungovania opatrovníctva osobám, ktorých spôsobilosť na právne úkony bola obmedzená alebo odobraná v plnom rozsahu.

Na záver seminára sa so svojim pohľadom na Dohovor OSN prezentovala dvojica mladých ľudí s mentálnym postihnutím navštevujúca semináre pre sebaobhajcov v Bratislave.

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 180 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Spoločne proti diskriminácii Projekty Ukončené projekty Spoločne proti diskriminácii ľudí s ment. postihnutím Aktuality Seminár Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím