Font Size

Layout

Cpanel

Poznáme víťazov Výtvarného salóna ZPMP 2023

Výtvarný salón ZPMP sa tešil bohatej nádielke výtvarných prác i v roku 2023. Téma "Farebný svet" inšpirovala umelcov k mnohým krásnym nápadom, kde o farby veru nebola núdza. Porota to vôbec nemala jednoduché.

Výsledky súťažnej prehliadky výtvarných prác Výtvarný salón ZPMP 2023 si môžete pozrieť TU:

       

Zároveň Vás srdečne pozývame na slávnostnú vernisáž Výtvarného salónu ZPMP 2023!

 

Výtvarný salón

Vedeli ste, že každý rok máte možnosť pozrieť si stovky jedinečných výtvarných diel od umelcov s mentálnym postihnutím?

Predstavujeme vám Výtvarný salón...

Výtvarný salón ZPMP je celoslovenská súťažná prehliadka výtvarných prác ľudí s mentálnym postihnutím. Vždy s inou témou, vždy v inom meste, vždy veľmi farebná a pestrá. K účasti na tejto súťažnej prehliadke prác sa každoročne prihlasujú desiatky umelcov s mentálnym postihnutím. Odborná porota má následne neľahkú úlohu - vybrať spomedzi všetkých prác tie, ktoré sa stanú súčasťou výstavnej kolekcie, či dokonca získajú ocenenie. Výtvarný salón má každý rok určenú svoju hlavnú tému, ktorou sa môžu účastníci inšpirovať. Aj vás zaujíma pohľad ľudí s mentálnym postihnutím na témy ako Arabelin zázračný prsteň, Malé a veľké veci v živote, či Čo mi robí radosť?

Čo je našim cieľom?

Chceme oboznámiť širokú verejnosť s výtvarným nadaním ľudí s mentálnym postihnutím. Majstrovsky pracujú s farbami, hlinou, textilom, drevom, počítačom či fotoaparátom. Chceme ukázať ich svet, jeho farby a emócie, predstavy a pocity, ktorými títo ľudia žijú.  

Kedy a kde?

Hádam najkrajšou a najslávnostnejšou udalosťou býva vernisáž, kde sa okrem iného odovzdávajú ocenenia v rôznych kategóriách. Od tejto chvíle je výstava prístupná širokej verejnosti. Výtvarný salón sa každý rok presúva do iného mesta, preto pozor - možno práve tento rok bude v tom vašom... :)

Vždy pred samotnou vernisážou dávame do sveta pozvánku i plagát - nezabudnite sledovať naše aktuality! 

Pozvánka

 

 

Plagát
 

 

 

 

 

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 145 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Čo robíme Naše aktivity Výtvarný salón