Font Size

Layout

Cpanel

Mimovládne organizácie začali diskutovať o potrebe reformy opatrovníctva

21. októbra 2009 zorganizovalo Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike okrúhly stôl zástupcov viacerých mimovládnych organizácií a osobností. Stretnutie sa venovalo analýze súdneho konania o spôsobilosti na právne úkony a jeho dopadu na život ľudí zo zdravotným postihnutím, ako aj návrhom na zmenu postavenia opatrovníkov v Slovenskej republike.

Čítať ďalej...

Celoslovenský seminár „Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím I“

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR organizuje  dňa 28.1.2010 v Bratislave v Hoteli Medium na Tomášikovej ul. 34 celoslovenský seminár so zahraničnou účasťou „Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím“ ako súčasť rovnomenného projektu podporeného grantom z Finančného mechanizmu EHP, Nórskeho finančného mechanizmu a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky, ktorého sprostredkovateľom je Nadácia otvorenej spoločnosti.

Čítať ďalej...

Okrúhly stôl: Opatrovnícka reforma a jej dopad na zmenu Občianskeho zákonníka, III. časť

Projekt „Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím“ sa blíži k svojmu záveru, avšak jeho realizátor nepoľavuje vo svojej činnosti. Ako súčasť projektu zorganizovalo Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR zorganizovalo dňa 29.9.2010 v Bratislave v Hoteli Falkensteiner už tretí okrúhly stôl, pre odborníkov, ktorí sa venujú problematike opatrovníctva. Hlavným predmetom okrúhleho stola bolo predstavenie návrhu reformy opatrovníctva v Slovenskej republike a diskusia k predneseným návrhom.

Čítať ďalej...

Celoslovenský seminár „Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím II“

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR zorganizovalo  dňa 23.9.2010 v Bratislave v Hoteli Medium na Tomášikovej ul. 34 celoslovenský seminár so zahraničnou účasťou „Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím II“. Seminár bol súčasťou rovnomenného projektu podporeného grantom z Finančného mechanizmu EHP, Nórskeho finančného mechanizmu a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky, ktorého sprostredkovateľom je Nadácia otvorenej spoločnosti

Čítať ďalej...

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 142 návštevníkov a žiadni členovia on-line