Font Size

Layout

Cpanel

Aktuálne o vzdelávaní

Jún 2009

Od apríla 2009 sa skupiny sebaobhajcov, ktoré sa stretávajú pravidelne raz za týždeň, stali súčasťou významného projektu Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím, ktorý sa realizuje na pôde Republikovej centrály Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike.

V praxi to znamená aj to, že na seminároch pre sebaobhajcov sme sa venovali témam ako Masmédiá (TV, rozhlas, tlač...), Internet a informovanosť prostredníctvom internetu, Európska Únia, Voľby do európskeho parlamentu, a v posledných dňoch prebiehajú semináre na tému Verejná doprava a jej prístupnosť pre ľudí s mentálnym postihnutím.

Diskutovali sme v priebehu mesiacov apríl, máj a jún dohromady 36 krát, pričom diskusiu na tému Tlačené médiá sme absolvovali aj priamo v „centre diania“ – Univerzitnej knižnici v Bratislave. Ďalším pripravovaným výstupom projektu bude spoločný výlet na Železnú studienku v Bratislave, kedy budú mať sebaobhajci za úlohu naplánovať cestu na miesto podujatia a späť. Táto úloha súvisí s práve prebiehajúcou diskusiou na tému Verejná doprava.

Spätná väzba od účastníkov seminárov je pozitívna, čo nás veľmi teší a motivuje k ďalšej príprave seminárov, ktoré odštartujeme v septembri, po tom, čo sa sebaobhajci zrekreujú na letných dovolenkách. Spolu s koordinátorom časti projektu Vzdelávanie pracujú na príprave seminárov pre sebaobhajcov, a skupiny vedú, aj štyria mladí odborníci – Mgr. Miroslava Petrovičová, Bc. Ivan Vyskočil, Mgr. Vladimír Franček a Lucia Hudáková.

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 107 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Kontakty Miestne združenia Bratislavský kraj Projekty Ukončené projekty Spoločne proti diskriminácii ľudí s ment. postihnutím Aktuality Aktuálne o vzdelávaní