Font Size

Layout

Cpanel

Najvyšší čas na predsavzatie...

Je veľmi jednoduché mávnuť rukou a povedať: „Tomu aj tak nebudú rozumieť!“ Je tiež veľmi jednoduché tváriť sa, že sa ich to netýka a nechať veci po starom, pretože je to tak ľahšie. Ale je to naozaj tak? Keď pred tromi rokmi uzrel svetlo sveta právny dokument s názvom Dohovor OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím, nenapadlo by nás, ako o ňom raz budeme diskutovať s našimi sebaobhajcami. A predsa...

V mysli mám ešte celkom čerstvé spomienky na živé diskusie ľudí s mentálnym postihnutím s právničkou JUDr. Zuzanou Stavrovskou, ktorá nám prišla niekoľko krát predstaviť zaujímavé články Dohovoru a jeho význam a dopad na náš život. Štyri stretnutia sme absolvovali už pred rokom, na dvoch ďalších sme si tento rok osviežili pamäť.

Sebaobhajci však už dobre vedeli, o čo ide. Mnohí si Dohovor aj prečítali, pretože je už aj na Slovensku dostupný v ľahko-čitateľnej verzii. Vydali sme ju, spolu s ďalšími 3 brožúrami už v lete, ako prípravu na informačné semináre pre rodičov a členov našich miestnych združení. Pretože aj oni musia byť informovaní o zmenách, ktoré im Dohovor prináša a ponúka.

To všetko sa nám darí s podporou Nadácie otvorenej spoločnosti už od marca 2009. Niekto by mohlo povedať, že sme otvorili Pandorinu skrinku, my však veríme, že sme len vypustili džina, ktorý nám splní naše najväčšie prianie – aby sa nám podarilo zmeniť nazeranie spoločnosti na ľudí s mentálnym postihnutím smerom k lepšiemu, aby sme dokázali v spolupráci so všetkými, ktorých sa to týka (aj samotnými sebaobhajcami a ich rodinami) vytvoriť slušné a dôstojné podmienky pre ich život. A keďže sa blíži koniec roku, ktorý je priam stvorený na predsavzatia, veríme, že sa nám naše prianie podarí naplniť. My urobíme všetko, čo bude v našich silách. Pridáte sa?

V článku spomenuté aktivity uskutočňujeme prostredníctvom projektu Spoločne proti diskriminácií ľudí s mentálnym postihnutím.

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 51 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Kontakty Miestne združenia Bratislavský kraj Projekty Ukončené projekty Spoločne proti diskriminácii ľudí s ment. postihnutím Aktuality Najvyšší čas na predsavzatie...