Font Size

Layout

Cpanel

Okrúhly stôl: Opatrovnícka reforma a jej dopad na zmenu Občianskeho zákonníka, III. časť

Projekt „Spoločne proti diskriminácii ľudí s mentálnym postihnutím“ sa blíži k svojmu záveru, avšak jeho realizátor nepoľavuje vo svojej činnosti. Ako súčasť projektu zorganizovalo Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR zorganizovalo dňa 29.9.2010 v Bratislave v Hoteli Falkensteiner už tretí okrúhly stôl, pre odborníkov, ktorí sa venujú problematike opatrovníctva. Hlavným predmetom okrúhleho stola bolo predstavenie návrhu reformy opatrovníctva v Slovenskej republike a diskusia k predneseným návrhom.

Počas projektu sa podarilo vytvoriť širokú platformu, ktorá spolupracuje na príprave podkladov k reforme opatrovníctva a podarilo sa aj nadviazať intenzívnu spoluprácu s Ministerstvom spravodlivosti SR, ktoré je, v konečnom dôsledku, zodpovedné za jej prípravu.
Mimoriadne potešiteľné je, že zástupcovia ministerstva spravodlivosti majú záujem o spoluprácu a iniciatívy Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím prijímajú pozitívne.

Veríme, že stretnutia pri okrúhlom stole naozaj prinesú očakávanú a potrebnú zmenu v prístupe spoločnosti k ľuďom s mentálnym postihnutím a k ich právam a právnemu statusu.

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 112 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Kontakty Miestne združenia Bratislavský kraj Projekty Ukončené projekty Spoločne proti diskriminácii ľudí s ment. postihnutím Tlačové správy Okrúhly stôl: Opatrovnícka reforma a jej dopad na zmenu Občianskeho zákonníka, III. časť