Font Size

Layout

Cpanel

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR, r.s.p. vyhlasuje 25. ročník súťažnej prehliadky výtvarných prác ľudí s mentálnym postihnutím - Výtvarný salón ZPMP 2020. Svoje jedinečné práce môžete posielať do 15. augusta 2020 na adresu: ZPMP v SR, Alstrova 153, 831 06 Bratislava, s  označením na obálke: “Výtvarný salón ZPMP 2020“

Prehliadky výtvarnej tvorby ľudí s mentálnym postihnutím priťahujú pozornosť už 25 rokov! Stovky kresieb, malieb, keramických a textilných dielok sa predstavovali každoročne najskôr v Bratislave, ale v posledných rokoch aj v  Trenčíne, Martine, Malackách, Dunajskej Strede, vo Vranove nad Topľou, v Poprade, Nitre, Pezinku, vo Zvolene a v Komárne. Tento rok sa súťažná prehliadka uskutoční v Bratislave.

Cieľom Výtvarného salóna je oboznámiť širokú verejnosť s výtvarným nadaním ľudí s mentálnym postihnutím, ktorí majstrovsky pracujú s farbami, hlinou, textilom, počítačom či drevom. Chceme prezentovať ich talent a kreativitu s akou vidia a stvárňujú svoj svet. Ukázať jeho farby a emócie, predstavy a pocity, ktorými žijú.

Pravidlá účasti

 •  Do súťaže sa môžu prihlásiť jednotlivci aj kolektívy (špeciálne základné školy, domovy sociálnych služieb, združenia, zariadenia a pod.). Jednotlivci môžu posielať maximálne 3 práce a kolektívy 5 prác.
  Žiadame o dodržanie počtu prác vo všetkých kategóriách.

 •  Do súťaže možno prihlásiť práce v technikách:
  - maľba, formát A4 - A2
  - kresba, A4 – A2
  - grafika, A5 - A3
  - plastika, keramika, drevo
  - koláž (nie z prírodných a sušených kvetov)
  - plošné textilné práce (batika, tkaná tapiséria, textilná miniatúra)
  - počítačová grafika
  - fotografia (portrét, zátišie, zviera, krajina), minimálna veľkosť A5

  V súťaži sa očakávajú pôvodné práce prezentujúce výtvarné hodnoty, vlastné videnie sveta a tvorivý prístup autora.

 •  Všetky práce musia byť označené na zadnej strane týmito údajmi:
  - názov práce,
  - meno a priezvisko autora,
  - vek,
  - adresa školy, resp. zariadenia (alebo bydliska, ak ide o jednotlivca).

  Ku kolekciám z inštitúcií je potrebné priložiť zoznam prác.

Vrátenie prác:

Práce,  ktoré  majú  byť  vrátené  autorom,  musia  byť   na   zadnej   starne  označené symbolom „V“ červenou farbou.
ZPMP v  SR nemá finančné  prostriedky na  spätné posielanie prác. Vrátené budú len práce označené symbolom „V“, a to formou dobierky.

 Na základe rozhodnutia odbornej poroty  budú na Výtvarnom salóne ZPMP 2018 udelené tieto ocenenia:
- Cena Grand prix
- Cena za kolektívnu prácu
- Ceny pre jednotlivcov
- Cena za keramiku
- Cena za stvárnenie témy: Miesto, ktoré Ti chcem ukázať

Určite existuje miesto, ktoré je pre teba niečím výnimočné - miesto, s ktorým sa ti spájajú jedinečné spomienky. Strávil si tu chvíle s niekým, koho máš rád. Navštívil si úžasnú historickú pamiatku. Alebo príjemnú kaviarničku, ukrytú kdesi v malebnej uličke. Alebo si mal možnosť obdivovať, aké skvelé veci dokáže na Zemi vytvoriť matka príroda – lúky, lesy, pohoria, púšte, kaňony, jazerá, moria, vodopády, gejzíry... Videl si to na vlastné oči!

A možno ide o miesto, ktoré navštevuješ často a zohráva v tvojom živote dôležitú úlohu. Škola, zariadenie, práca, tvoj domov, či milovaná izba u starkých... No a napokon je tu ešte i možnosť, že nám budeš chcieť ukázať čosi celkom iné. Miesto, ktoré časom zmenilo svoju tvár. Či už sa o to pričinila príroda, ktorá dokáže nielen dávať, ale i brať, alebo ľudia, pod ktorých rukami sa tisícročia mení celý svet... Alebo sa doň len zahryzol zub času.

Dovoľ nám nazrieť do tvojho sveta a ukáž nám toto výnimočné miesto! Tešíme sa na tvoje dielo.   

Termín a miesto zberu prác:

Práce posielajte od 15. júna do 15. augusta 2020 na  adresu: ZPMP v SR, Alstrova 153, 831 06 Bratislava, s  označením na obálke: “Výtvarný salón ZPMP 2020“.

Záverečné ustanovenie organizátorov súťaže:

Vzhľadom na vysoký počet účastníkov nie je možné vystaviť všetky zaslané práce. O výbere prác  na  výstavu  a o oceneniach  rozhodne odborná  porota zložená  zo  zástupcov ZPMP a výtvarníkov.

ZPMP v SR si vyhradzuje právo ponechať si víťazné práce na  reprezentačné účely ZPMP v  SR na Slovensku a v zahraničí, na prezentačné výstavy na Slovensku a aukcie, z ktorých výťažok môže byť použitý na propagáciu, medializáciu a zvýšenie kvality života  ľudí s mentálnym postihnutím. Prihlásením  autora výtvarného  diela do súťaže „Výtvarný salón“, doručením diela do súťaže, autor dáva svoj výslovný súhlas s použitím diela a s majetkovým nakladaním diela ZPMP v SR na tento uvedený účel.

Kontakt

Pre prípadné ďalšie informácie kontaktujte Mgr. Máriu Baláž Gyuránovú: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., prípadne  PhDr. Ivetu Mišovú: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 168 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Užitočné Archív Výtvarný salón 2020 - prihláste sa!