Font Size

Layout

Cpanel

Venujte 2% z vašich daní ZPMP v SR!

Vážení naši podporovatelia, darcovia 2%!

Veľmi pekne ďakujeme za ochotu venovať 2 resp. 3 % nášmu Združeniu na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike (ZPMP v SR). Peniaze používame na dofinancovanie aktivít a projektov, ktorých cieľom je pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím, ako sú: vydávanie časopisu Informácie a To sme my, rekondično-integračný pobyt, prevádzka vzdelávaco-rehabilitačného centra BIVIO, Deň krivých zrkadiel a pod. (podrobné informácie podávame každoročne prostredníctvom výročnej správy). Naše združenie sa už viac ako 41 rokov snaží dosiahnuť, aby sa život ľudí s mentálnym postihnutím a ich rodín zmenil k lepšiemu. Budeme Vám veľmi vďační za Vašu podporu.

Údaje o prijímateľovi

Obchodné meno (názov): Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike
IČO: 00683191

Pozor! Ministerstvo financií SR vydalo nové tlačivo na poukázanie podielu zaplatenej dane za rok 2021. Je to záväzný vzor tlačiva. Ak by daňovník odovzdal staré tlačivo Vyhlásenia na poukázanie podielu zaplatenej dane, daňový úrad ho neakceptuje a organizácii nepošle 2%/3% z dane. Po novom sa už do tlačiva nevypisuje adresa a právna forma organizácie. Tlačivo vyžaduje iba IČO a názov organizácie.

Stiahnite si:
- Potvrdenie o zaplatení dane
- Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane
-
 Poučenie

Postup

 1. Do 15.02.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE.
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2021 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2020 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2021 dobrovoľnícky pracovali.
 4. Prečítajte a vyplňte pozorne celé VYHLÁSENIE.
 5. Spolu s údajmi o prijímateľovi uvedzte vo Vyhlásení sumu, ktorú chcete prijímateľovi poukázať.
 6. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2% či 3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma).
 7. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, možno podať do konca druhého kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie na daňový úrad – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost 
 8. Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti.
 9. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

V mene tých, pre ktorých sú peniaze určené, ĎAKUJEME!

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 138 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Kontakty Kontakty Republiková centrála Podporte nás Venujte 2% z vašich daní ZPMP v SR!