Font Size

Layout

Cpanel

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR, r.s.p. so Združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v  Nových Zámkoch vyhlasujú 27. ročník súťažnej prehliadky výtvarných prác ľudí s mentálnym postihnutím - Výtvarný salón ZPMP 2023

Prehliadky výtvarnej tvorby ľudí s mentálnym postihnutím priťahujú pozornosť už desaťročia! Stovky kresieb, malieb, keramických a textilných dielok sa predstavovali počas uplynulých rokov v Bratislave, Trenčíne, Martine, Malackách, Dunajskej Strede, vo Vranove nad Topľou, v Poprade, Nitre, Pezinku, vo Zvolene, v Komárne a Hnúšti. 

Cieľom Výtvarného salóna je oboznámiť širokú verejnosť s výtvarným nadaním ľudí s mentálnym postihnutím, ktorí majstrovsky pracujú s farbami, hlinou, textilom, počítačom či drevom. Prezentovať ich talent a kreativitu, s akou vidia a stvárňujú svoj svet, emócie, predstavy a pocity, ktorými žijú.

Pravidlá účasti

 •  Do súťaže sa môžu prihlásiť jednotlivci aj kolektívy (špeciálne základné školy, domovy sociálnych služieb, združenia, zariadenia a pod.). Jednotlivci môžu posielať maximálne 3 práce a kolektívy 5 prác.
  Žiadame o dodržanie počtu prác vo všetkých kategóriách.

 •  Do súťaže možno prihlásiť práce v technikách:
  - maľba, formát A4 - A2
  - kresba, A4 – A2
  - grafika, A5 - A3
  - plastika, keramika, drevo
  - koláž (nie z prírodných a sušených kvetov, nebudeme akceptovať ani vracať)
  - plošné textilné práce (batika, tkaná tapiséria, textilná miniatúra)
  - počítačová grafika
  - fotografia (portrét, zátišie, zviera, krajina), minimálna veľkosť A5

  V súťaži sa očakávajú pôvodné práce prezentujúce výtvarné hodnoty, vlastné videnie sveta a tvorivý prístup autora.

 •  Všetky práce musia byť označené na zadnej strane týmito údajmi:
  - názov práce,
  - meno a priezvisko autora,
  - vek,
  - adresa školy, resp. zariadenia (alebo bydliska, ak ide o jednotlivca).

  Ku kolekciám z inštitúcií je potrebné priložiť zoznam prác.

Vrátenie prác:

Práce,  ktoré  majú  byť  vrátené  autorom,  musia  byť   na   zadnej   starne  označené symbolom „V“ červenou farbou.
ZPMP v  SR nemá finančné  prostriedky na  spätné posielanie prác. Vrátené budú len práce označené symbolom „V“, a to formou dobierky.

 Na základe rozhodnutia odbornej poroty  budú na Výtvarnom salóne ZPMP 2022 udelené tieto ocenenia:
- Cena Grand prix
- Cena za kolektívnu prácu
- Ceny pre jednotlivcov
- Cena za keramiku
- Cena za stvárnenie témy: Farby tohto sveta 

Objavovať svet farieb je také zábavné, no objavovať farby tohto sveta je ešte zábavnejšie. Otvorte svoje oči a myseľ, vyberte sa na prechádzku do mesta, do lesa, či len tak, okolo rieky. Vidíte tú krásu? Zachyťte tie okamihy aj pre iných. Prírodu, ľudí, zvieratá. Tešíme sa na všetku farebnú krásu.

 

Termín a miesto zberu prác:

Práce posielajte od 15. júna do 15. augusta 2023 na adresu: DSS – Pracovisko pracovnej terapie, Kostolná 1, 940 02 Nové Zámky s  označením na obálke: “Výtvarný salón ZPMP 2023“

Záverečné ustanovenie organizátorov súťaže:

Vzhľadom na vysoký počet účastníkov nie je možné vystaviť všetky zaslané práce. O výbere prác  na  výstavu  a o oceneniach  rozhodne odborná  porota zložená  zo  zástupcov ZPMP a výtvarníkov.

ZPMP v SR si vyhradzuje právo ponechať si víťazné práce na  reprezentačné účely ZPMP v  SR na Slovensku a v zahraničí, na prezentačné výstavy na Slovensku a aukcie, z ktorých výťažok môže byť použitý na propagáciu, medializáciu a zvýšenie kvality života  ľudí s mentálnym postihnutím. Prihlásením  autora výtvarného  diela do súťaže „Výtvarný salón“, doručením diela do súťaže, autor dáva svoj výslovný súhlas s použitím diela a s majetkovým nakladaním diela ZPMP v SR na tento uvedený účel.

Kontakt

Pre prípadné ďalšie informácie, týkajúce sa zaslania prác, kontaktujte Mgr. Andreu Budinskú Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., ak máte ďalšie otázky PhDr. Ivetu Mišovú, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo Mgr. Máriu Baláž Gyuránovú, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

 

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:


Ďakujeme za bezplatný webhosting od firmy Websupport

Práve tu je 119 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Čo robíme Naše aktivity Výtvarný salón Výtvarný salón 2023 - prihláste sa!