Font Size

Layout

Cpanel

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR v spolupráci so ZPMP v Trenčíne a OC Laugaricio Trenčín vyhlasuje 22. ročník súťažnej prehliadky výtvarných prác ľudí s mentálnym postihnutím - Výtvarný salón ZPMP 2017. Svoje jedinečné práce môžete posielať do 1. júla 2017 na adresu: ZPMP v Trenčíne, Bezručova 1012, 911 01, Trenčín, s označením na obálke: Výtvarný salón ZPMP 2017“.

Prehliadky výtvarnej tvorby ľudí s mentálnym postihnutím priťahujú pozornosť už 22 rokov! Stovky kresieb, malieb, keramických a textilných dielok sa predstavovali každoročne najskôr v Bratislave, ale v posledných rokoch aj v  Trenčíne, Martine, Malackách, Dunajskej Strede, vo Vranove nad Topľou, v Poprade, Nitre, Pezinku... Tento rok sa súťažná prehliadka uskutoční v Obchodnom centre Laugaricio v Trenčíne.

Cieľom Výtvarného salóna je oboznámiť širokú verejnosť s výtvarným nadaním ľudí s mentálnym postihnutím, ktorí majstrovsky pracujú s farbami, hlinou, textilom, počítačom či drevom. Chceme prezentovať ich talent a kreativitu s akou vidia a stvárňujú svoj svet. Ukázať jeho farby a emócie, predstavy a pocity, ktorými žijú.

Pravidlá účasti

 •  Do súťaže sa môžu prihlásiť jednotlivci aj kolektívy (špeciálne základné školy, domovy sociálnych služieb, združenia, zariadenia a pod.). Jednotlivci môžu posielať maximálne 3 práce a kolektívy 10 prác.
  Žiadame o dodržanie počtu prác vo všetkých kategóriách.

 •  Do súťaže možno prihlásiť práce v technikách:
  - maľba, formát A4 - A2
  - kresba, A4 – A2
  - grafika, A5 - A3
  - plastika, keramika, drevo
  - koláž (nie z prírodných a sušených kvetov)
  - plošné textilné práce (batika, tkaná tapiséria, textilná miniatúra)
  - počítačová grafika
  - fotografia (portrét, zátišie, zviera, krajina), minimálna veľkosť A5

  V súťaži sa očakávajú pôvodné práce prezentujúce výtvarné hodnoty, vlastné videnie sveta a tvorivý prístup autora.

 •  Všetky práce musia byť označené na zadnej strane týmito údajmi:
  - názov práce,
  - meno a priezvisko autora,
  - vek,
  - adresa školy, resp. zariadenia (alebo bydliska, ak ide o jednotlivca).

  Ku kolekciám z inštitúcií je potrebné priložiť zoznam prác.

Vrátenie prác:
Práce,  ktoré  majú  byť  vrátené  autorom,  musia  byť   na   zadnej   starne  označené symbolom „V“ červenou farbou.
ZPMP v  SR nemá finančné  prostriedky na  spätné posielanie prác. Vrátené budú len práce označené symbolom „V“, a to formou dobierky.

 Na základe rozhodnutia odbornej poroty  budú na Výtvarnom salóne ZPMP 2017 udelené tieto ocenenia:
- Cena Grand prix
- Cena za kolektívnu prácu
- Ceny pre jednotlivcov
- Cena za keramiku
- Cena za stvárnenie témy: V inom svete

Iný svet. Aký to je?

Možno ten, v ktorom žijem... Vnímam svoj svet inak, ako vy. Poďte sa pozrieť, aký je, akú má farbu, náladu, čo sa v ňom nachádza, čo je pre mňa dôležité. Spoznajte ten MÔJ svet – môj iný svet!

A možno je iný svet ten, v akom by som rád žil. Diali by sa veci, o ktorých zatiaľ len snívam. Veci, ktoré nepoznám. Veci, ktoré by som možno chcel spoznať. Čosi by bolo inak. Ukážem vám, ako by som si to predstavoval.

A čo ak ten iný svet je skrátka jedna krásna prechádzka krajinou fantázie? Môžeme navštíviť rôzne miesta, ďaleké i blízke, pod vodou, či na nočnej oblohe... Môžu to byť planéty i celé galaxie, kam len sa naša duša vypraví. Poďte so mnou na výlet...

 

Termíny

Termín a miesto zberu prác:

Práce posielajte do 1. júla 2017 na  adresu:
ZPMP v Trenčíne, Bezručova 1012, 911 01 Trenčín,
s označením na obálke: „Výtvarný salón ZPMP 2017".

Ocenenia za najlepšie práce budú udelené na vernisáži výstavy dňa 22. 09. 2017 o 13.00 hod. Výstava potrvá v čase od 22. 09. 2017 do 06. 10. 2017 v OC Laugaricio, Belá 7271, Trenčín, 911 01.

Záverečné ustanovenie

Záverečné ustanovenie organizátorov súťaže:

Vzhľadom na vysoký počet účastníkov nie je možné vystaviť všetky zaslané práce. O výbere prác  na  výstavu  a o oceneniach  rozhodne odborná  porota zložená  zo  zástupcov ZPMP a výtvarníkov. ZPMP v SR si vyhradzuje právo ponechať si víťazné práce na  reprezentačné účely ZPMP v  SR v  zahraničí, na prezentačné  výstavy  na  Slovensku  a aukcie, z ktorých výťažok môže byť použitý na propagáciu, medializáciu a zvýšenie kvality života ľudí s mentálnym postihnutím. Prihlásením  autora výtvarného  diela do súťaže „Výtvarný salón“, doručením diela do súťaže, autor dáva svoj výslovný súhlas s použitím diela a s majetkovým nakladaním diela ZPMP v SR na tento uvedený účel.

Kontakt

  Informácie týkajúce sa zasielania prác poskytne Ing. Dušan Fabian, e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., ostatné informácie Mgr. Zuzana Kolláriková 02/6381 4968, e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

 

Sledujte nás

Sme aj na sociálnych sieťach.
Sledujte nás a spojte sa s nami!

Sponzor webu:

Sponzorovaný hosting od WebSupport.sk
Vlastný virtuálny server od 5,65 € od WebSupport.sk

Práve tu je 104 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Nachádzaš sa tu: Home Čo robíme Naše aktivity Výtvarný salón Výtvarný salón 2017 - prihláste sa!